Pardubice budú tento rok hostiť desať pretekov, organizátor znížil štartovné

Posted On By Marco5811

Na pardubickom dostihovom závodisku sa tento rok uskutoční desať dostihov. Tak ako minulý rok sa dostihový program začne v polovici apríla. Najdôležitejšou zmenou pre dostihovú prevádzku bude zníženie sadzieb registračných a štartovných poplatkov, uviedol Dostihový spolok v tlačovej správe.

Zmena sa týka dostihov v nižších kategóriách. Registračné a štartovné poplatky sa znížia zo štyroch percent celkovej dotácie pretekov na tri percentá. Tým sa mierne znížia náklady na účasť pre realizačné tímy. Pre preteky vyšších kategórií, kde je štartovné dlhodobo nižšie, sa nič nezmení.

“Na základe rozhodnutia Rady Jockey Clubu a vzhľadom na zvýšenie finančnej podpory dostihov zo strany ministerstva pôdohospodárstva sa oproti minulému roku zvýšili dotácie, teda ceny v dostihoch. Je to dobrá správa. Chceli sme však pridať ešte jednu dobrú správu a podporiť najmä menšie dostihové stajne. Preto sme znížili vstupné. Je to síce len jedno percento, ale môže to pomôcť niektorým realizačným tímom,” povedal riaditeľ Dostihového spolku Jaroslav Müller.

V tejto sezóne dostihové závodisko plánuje desať dostihových dní. Budú sa konať od apríla do začiatku novembra vo viac-menej tradičných termínoch. V júni sa uskutočnia druhé najväčšie dostihy po legendárnej Veľkej pardubickej, Pohár Slavia poisťovne. Rovnako ako vlani sa pobeží o milión korún a je jedným z kvalifikačných dostihov na 134. ročník. Veľkú pardubickú s Poisťovňou Slavia. Okrem toho bude júnový míting spojený s ďalším významným podujatím, gastronomickým festivalom Prima Fresh.

Najvýraznejšou novinkou v termínovej listine je septembrový dvojdňový míting. Po sobotňajšej záverečnej kvalifikácii na Veľkú pardubickú bude nasledovať nedeľný míting kombinujúci rovinové dostihy a prútené prekážky. Zatiaľ čo v sobotu sa bude sláviť aj Európsky deň koní, nedeľa bude spojená s Pardubickými okresnými dožinkovými slávnosťami.

Druhým dvojdňovým festivalom bude 134. Veľká pardubická s poisťovňou Slavia. Uskutoční sa v tradičnú druhú októbrovú nedeľu. Predchádzať mu bude sobotňajšie stretnutie s prestížnymi rovinovými dostihmi pre dvojročné kobyly, Zimnou cenou kráľovnej.