Šramková v boji o třetí skalp hráčky Top 20. Favoritka z Brazílie jí stojí v cestě

Po úspěšném debutu na slavném podniku v Indian Wells je Rebecca Šramková (27) připravena na těžkou zkoušku. Ve druhém kole amerického turnaje se utká s Beatriz Haddad Maiovou (27), třináctou hráčkou žebříčku WTA. Brazilka však poslední tři duely prohrála.

Šrámková má za sebou vzácně úspěšný týden. Slovenská kvalifikantka nejprve rozdrtila 6:0, 6:1 bývalou semifinalistku Yaninu Wickmayerovou, poté v tiebreaku třetího setu pokořila i Jessiku Ponchetovou a dostala se do hlavní soutěže turnaje v Indian Wells.

V této fázi porazila v prvním kole čínskou soupeřku Ja-fan Wang 6:4, 6:0 a byla to její první výhra na úrovni WTA 1000. Slovenka má za sebou několik úspěchů v kariéře, mimo jiné porazila Petru Kvitovou v Praze 2021 a Karolínu Muchovou na cestě do čtvrtfinále loni ve Varšavě. Nadcházející dny a případné triumfy by ji mohly potenciálně přiblížit k prvnímu průniku do Top 100.

Její další překážkou na této cestě bude Brazilka Haddadová Maiaová. Té se však v letošní sezoně zatím příliš nedaří, čtyři ze šesti turnajů ukončila bez jediného vítězství. V posledních týdnech prohrála třikrát v řadě v úvodním kole. Postupně se nad ni dostaly Wang Xinyu v Dauhá, Jasmine Paoliniová v Dubaji a Katie Boulterová v San Diegu.

Přestože se loni na krátkou dobu stala hráčkou Top 10, rodačka ze São Paula ztratila sportovní formu. Přesto se jí podařilo získat svůj první titul na tvrdém povrchu WTA Elite Trophy za posledních 12 měsíců a v Abú Zabí i Roland Garros došla do semifinále a v Římě do čtvrtfinále.

Bilance vzájemných zápasů naznačuje vítězství Brazilky, která vede 3-1. Všechny čtyři zápasy se odehrály na antukových kurtech, z toho tři na turnajích ITF. Naposledy se Šramková s Haddadovou Maiovou střetly v roce 2021 ve Slovinsku a Slovenka potřebovala k výhře dva sety. Nyní bude 127. hráčka žebříčku WTA usilovat o třetí skalp soupeřky z první dvacítky.