Velká Británie propadla proti Tonga Invitational XIII po 12leté přestávce

Posted On By Marco5811

Velká Británie se vrátila k životu po 12leté přestávce, ale Tongan Invitational XIII zkazil párty a dováděl k ohromujícímu vítězství v Hamiltonu. Pokusy od Michaela Jenningsa a Sione Katoa v první polovině stačily k tomu, aby si Pacifický národ zajistil impozantní vítězství.

Utrpení Lions bylo ještě umocněno zraněním centra Olivera Gildarta a rekvizity Luka Thompsona. Trenér Velké Británie Wayne Bennett se obává, že oba jsou mimo zbytek turné. “Nemyslím si, že si v seriálu zahrají znovu.” Jeden má problém s žebrem [Thompson] a druhý [Gildart] vykloubené rameno.Tonganové měli trochu štěstí, ale byli impozantní. “Nezkušená Austrálie rozebírá Nový Zéland v ragbyové lize Test Přečtěte si více

„ „Právě teď jsem s týmem spokojený,“ řekl Bennett. „Můžeme to pokrýt, není to pro nás panický čas.“

Po roce 2007 se obraťte na druhou Bet365 stranu, abyste umožnili Anglii, Walesu, Skotsku a Irsku individuálně se rozvíjet, mezi tradicionalisty ragbyové ligy vzrostla úroveň vzrušení návrat Lions jako velké staré entity na čtyřzápasovém turné. Ale Tonga, který se tak působivě ohlásil na světové scéně na mistrovství světa v roce 2017, tuto zprávu zjevně nedostal.

Po dva roky se Tonga nepodařilo vyrovnat jejich hrdinství tím, že porazili Nový Zéland a poté šli dovnitř vlásek srazil Anglii v semifinále mistrovství světa.V přípravě na tento zápas na severním ostrově Nového Zélandu byli Tonganové zapleteni do chaotické politické bitvy mezi jejich řídícím orgánem a hráči, což znamenalo, že tento tým musel být rebrandován jako invitativní strana, aby zajistil pokračování hry. Možná, že spor pomohl poskytnout další motivaci, kterou potřebovali, aby se vrátili ke svým nepředvídatelným silám a porazili silný tým složený z hráčů NRL a Super League.

Stadion zde je poněkud zvláštně umístěn vedle hřbitova. Hřbitov v Hamilton East je více než 150 let starý a pokud by duše lvích legend Jim Sullivan a Mick Sullivan sledovaly, byli by znepokojeni podprůměrným zobrazením současných představitelů. Tonga se brzy postavil na zadní nohu, když Salfordův záložník Tui Lolohea vykopnul míč přímo z výkopu.Ale překonali ranou palbu Lions a zápasili o kontrolu zpět s několika bodnými zásahy v obraně. Tonga v prvních 18 minutách vyhrál bitvu o metráky a způsobil Velké Británii problémy. Dvakrát si vynutili výpadky, když efektivně vytvářeli tlak na pokusnou linii soupeře. Lvi si věci vynutili těžšími vynucenými přihrávkami a jednoduchými chybami.

Tonga, pobízený hlasitým mořem červené podpory, ve 29. minutě prolomil patovou situaci. Gareth Widdop nedokázal uklidit kop za čáru.

Tonga sebral zbytky, míč se rychle přesunul k Jenningsovi a střed vyrazil doširoka. Sio Siua Taukeiaho přidal kompars, aby jim zasloužil vedení 6-0. V první polovině měl zbývat šest minut Manu Ma’u, který měl náskok zvýšit, ale při pádu přes čáru o míč přišel.Ale na tom nezáleželo, protože na sirénu zasáhli velkolepí Tonganové znovu. Stále více sebevědomí hodili míč podle libosti a nakonec to skončilo tím, že Jennings nechal Katoa vyzkoušet v rohu s perfektním grubberem.

Poločas 12-0 jako úleva pro otlučeného Velká Británie. Prostě nebyli schopni vyrovnat energii a sílu houževnatých Tonganů.

Ve druhé polovině se lvi přeskupili a pokusili se probojovat zpět do soutěže. Gildart málem skóroval pět minut, ale jeho snahu videorozhodce vyloučil.

Obrana Tongy zůstala pevná a opět základní chyby byly pádem Británie.

V 59. minutě horší pro lvy, když byl Gildart sundán a držel ho za rameno.O tři minuty později šel Tonga o tři skóre dopředu a penaltu Taukeiaho zpoza tyčí.

Británie dokázala trefit zpět v 69. minutě, když John Bateman vyrazil a Widdop přeměnil, ale na neutěšené to nestačilo comeback for the Lions.

Vzhledem k tomu, že je Británie drtivá většina hry překonána, musí se rychle vzpamatovat z prvního testu proti Novému Zélandu v Eden Parku, který je součástí triple-head, o týden dál.