Steve Smith opět v útěku v úchvatném zahájení testu Boxing Day Test

Posted On By Marco5811

Steve Smith dobyl své problémy s krátkým míčem, aby zasáhl své první půlstoletí léta a pomohl Austrálii 257-4 v Boxing Day proti Novému Zélandu. Smith šel na pařezy neporažený na 77 po strhujícím dni testovacího kriketu, kde si Austrálie po zaslání k pálce nárokovala vyznamenání před davem nárazníků 80 473.

Pravák se vzal do 10 nejlepších australských střelců všech dob, kteří odehráli méně testů než všichni nad ním.

Po nízké úvodní polovině testovacího léta podle jeho vznešených standardů byl čtvrteční knock návratem k Smithovi v jeho nejlepším stavu, protože hrál s velkou kontrolou. Pokud jde o nárazníky a novozélandské hřiště na nohou, dvakrát v Perthu, měl Smith na těle několik koulí a v MCG se odklonil od ostatních.Austrálie v Nový Zéland: Testovací den, první den – jak se to stalo Přečtěte si více

Tvrdě bojoval, jen málokdy stáhl rychlovky a když to udělal, zasáhl je po zemi. Také řídil ohromně; v jedné fázi zasáhl spinner Mitchell Santner zpět přes hlavu po dobu šesti. Pokud Smith v pátek dosáhne trojnásobných hodnot, stane se prvním hráčem, který v MCG nastřílí staletí v pěti přímých testech.

Travis Head zahájí druhý den po boku Smitha a prochází těžkým obdobím proti druhému novému míč jít na pařezy neporažený 25. To přišlo poté, co Marnus Labuschagne křídel půlstoletí za pátou směnu v řadě, než byl ujížděl za 63.

Již přední běžecký střelec roku 2019, Labuschagne letos v létě ještě nebude propuštěn na méně než 50 let a dosáhl milníku v devíti ze svých posledních 12 směn.Jeho 83leté partnerství se třetí brankou se Smithem bylo klíčové pro získání kontroly nad Austrálií poté, co se ocitli v nebezpečných vodách, jakmile Kiwi před obědem popadli dvě branky.

Labuschagne však měl při svém propuštění smůlu jako nechal míč od Colina de Grandhmme (2–48), který ho zasáhl do loktu a spadl na horní část jeho pahýlu.

Poté, co jazyk v tváři prohlásil bodyline v Perthu, kde je šest nejlepších australských ve druhé směně klesl na krátké míče, ve čtvrtek nebyli žádní Australané vyhazovači.Black Caps ale stále trápily hostitele takovým druhem pohybu, který v posledních letech MCG chyběl.

Šíp vlevo Trent Boult (1-60) vyprodukoval absolutní broskev, aby mohl Joe Burnse zlatá kachna na prvním konci, vrhla ji na pravou ruku a přitlačila míč zpět mezi pálku a podložku.

David Warner zahrál Neila Wagnera (1-40) v úvodní části s nohama přilepenýma na brankovišti, což umožnilo Timovi Southeeovi vzít si při druhém skluzu omračovač jednou rukou. Matthew Wade se také přiblížil a zasáhl jednoho z de Grandhomme, který se k němu vrhl a odřízl se od středního pacera.

Branky přivedly MCG k životu s tisíci fanoušků Black Caps, kteří se radovali a užívali si svého týmu první testovací den za 32 let.